57916
1399/12/02 12:07
آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 2 اسفند

آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 2 اسفند

هر قطعه سکه در معاملات روز پنج‌شنبه 11 میلیون و 820 هزار تومان فروخته شد و برای کل هفته بیش از یک درصد کاهش را به ثبت رساند. آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 2 اسفند چقدر بود؟

 قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد روز پنجشنبه ۳۰ بهمن با ۶,۰۰۰ تومان افزایش، یک میلیون و ۱۴۰ هزار و ۹۰۰ تومان معامله شد.

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: قیمت طلا پس از ریزش سنگین در چند روز گذشته، در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی اندکی بهبود یافت، اما همچنان نزدیک به پایین‌ترین حد خود در سه ماه گذشته قرار دارد. بهای هر اونس طلا روز جمعه در ساعت ۲۰ به وقت تهران به ۱۷۸۵دلار رسید.

در حالی که روز پنجشنبه در قیمت ۱۷۷۵ دلار بسته شده بود. در مجموع بهای معاملات طلا از حدود یک هفته پیش، نزدیک به ۳ درصد کاهش داشته است. سرمایه‌گذاران تحولات مربوط به بسته کمک مالی کرونایی ۹/ ۱ تریلیون دلاری که از سوی دولت بایدن پیشنهاد شده است را دنبال می‌کنند.

تورم ناشی از اجرای برنامه‌های محرک مالی، قیمت طلا را تقویت می‌کند، اما از سوی دیگر بازده اوراق قرضه را بالاتر می‌برد که به نوبه خود  از جذابیت طلا برای نگهداری می‌کاهد.

رشد ۱۶ درصدی سکه در بهمن ماه

در معاملات روز پنج‌شنبه قیمت سکه و طلا تحت‌الشعاع بهبود اونس طلای جهانی اندکی افزایش یافت، اما در مسیر افت هفتگی قرار گرفت. بر این اساس هر قطعه سکه در معاملات روز پنج‌شنبه ۱۱ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان فروخته شد و برای کل هفته بیش از یک درصد کاهش را به ثبت رساند، در حالی که این رقم در هفته ماقبل نزدیک به ۱۲ درصد مثبت بود.

در طول داد‌وستد‌های ماه گذشته سکه روز‌های پر نوسانی را پشت سرگذاشت و از کانال ۱۰ میلیون تومانی به محدوده‌های بالاتر نیز رفت و به رشد ۵/ ۱۶ در بهمن ماه بسنده کرد. از آنجا که همواره قیمت جهانی طلا به‌عنوان عامل خارجی و نرخ ارز به‌عنوان عامل داخلی، موثر بر قیمت سکه و طلای داخلی بوده است. طی هفته‌ گذشته، ریزش قیمت‌ سکه و طلا در داخل تنها تحت تاثیر ریزش قیمت اونس جهانی بوده است.


منبع خبر : تجارت نیوز
کلید واژگان
نظرات

نظر شما

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری «اقتصاد نو» می‌باشد؛ و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است.
Copyright © 2020 , All rights reserved.